Google Analytics 4.0. Nowa generacja analityki – co się zmieni w świecie danych? E-book

Google Analytics 4.0. Nowa generacja analityki – co się zmieni w świecie danych? E-book

W analitycznym świecie szykuje się wielka zmiana. Już od 1 lipca 2023 roku Google Analytics 4 będzie jedynym narzędziem od Google, pozwalającym na mierzenie danych statystycznych, dotyczących ruchu w witrynach internetowych i nie tylko. 

Jakich zmian możemy się spodziewać wraz ze wdrożeniem Google Analytics 4? Jak przygotować firmę na nadchodzącą rewolucję? W jaki sposób przenieść się do nowego systemu? Jaki wpływ na nowe rozwiązania mają urządzenia mobilne, z których korzystamy? Tego dowiecie się z najnowszego e-booka, opracowanego przez ekspertów iCEA Group, którzy na co dzień zajmują się analityką. 

Co to jest Google Analytics?

Analiza ruchu na stronie to podstawa wszystkich działań SEO, bez tego nie da się budować pozycji w rankingu. Zebrane informacje i ich ewaluacja mogą znacząco poprawić efektywność działań. Google Analytics to bezpłatne narzędzie służące do analizy statystyk ruchu i zachowania użytkowników na stronie internetowej. Pozwala na analizę większej ilości danych niż te udostępniane za pomocą Google Ads (kiedyś Google Adwords). 

Czym zatem jest Google Analytics 4?

Wersja Google Analytics, która trafiła do użytku to usługa analityczna nowej generacji, która umożliwia mierzenie i analizowanie ruchu i zaangażowanie na wszystkich stronach i aplikacjach. To zupełnie nowa wersja i innowacyjne podejście do zbierania danych. GA4 daje możliwość śledzenia zapewniającego prywatność, pomiaru wielokanałowego oraz danych predykcyjnych opartych na sztucznej inteligencji. Dlatego firmy mogą używać nowej wersji przede wszystkim do śledzenia użytkowników na wszystkich platformach, w tym na stronach internetowych, aplikacjach i oprogramowaniu, co nie było możliwe w poprzednich wersjach, które opierały się na plikach cookie i danych stron trzecich. Nowa wersja Google Analytics wykorzystuje model oparty na zdarzeniach, dzięki czemu dostarcza nam danych zorientowanych na użytkownika.

Jak wdrożyć G4 krok po kroku?

Nadchodzą zmiany w analityce, ale nie należy się bać, trzeba je poznać! Dzięki wskazówkom ekspertów lepiej zrozumiesz ich cel. E-book Analityka 4.0 – Google Analytics 4 krok po kroku” to praktyczny przewodnik po zmianach, jakie przyniesie GA4 oraz wskazówki jak czytać dane, aby wydobywać z nich wiedzę. 

E-book Analityka 4.0 – Google Analytics 4 krok po kroku” to idealna pigułka wiedzy dla osób, które chcą być na bieżąco ze światem analityki internetowej. Teoretyczna wiedza oraz praktyka zawarta w opracowaniu sprawią, że Google Analytics 4 przestanie być zagadką, a realnym narzędziem do polepszania wyników w biznesie. Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po lekturę tego e-booka? Każdy z rozdziałów został napisany bardzo prostym językiem, co sprawia, że cenną wiedzę znajdą tutaj nawet początkujące osoby – mówi Mariusz Szczerbal, Web Data Analyst w iCEA Group.

Zawartość e-booka

Z bezpłatnej publikacji opracowanej przez ekspertów iCEA Group dowiesz się, jakie są najistotniejsze zmiany, co jest ich powodem, jak wpłyną na udoskonalenie usługi analityki Google oraz jak wdrożyć nowego Analyticsa. Przystępne opracowanie pozwoli zrozumieć analitykę internetową i jej rolę w e-biznesie. Co przygotowali dla nas fachowcy z branży? 

 • 50 stron praktycznej wiedzy,
 • wykresy i ich szczegółowe omówienie,
 • wskazówki, które pozwolą zrozumieć rolę analityki w biznesie online,
 • najważniejsze zmiany, jakie przyniesie Google Analytics 4,
 • informacje jak krok po kroku wdrożyć Google Analytics 4 w swojej firmie,
 • oraz praktyczny słowniczek, który pomoże zrozumieć więcej.

>> bezpłatny e-book „Analityka 4.0 – Google Analytics 4 krok po krokupod patronatem portalu marketingprzykawie.pl do pobrania tutaj.

 

———————–

O firmie

iCEA Group działa w sektorze marketingu internetowego. Dzięki biznesowemu podejściu do pozycjonowania stron internetowych realizuje strategie, które bezpośrednio przekładają się na wzrost sprzedaży i zysków swoich klientów. Od 2007 roku wyznacza standardy w branży SEO/SEM. Dysponuje największym działem technicznym w Polsce, liczącym ponad 300 pracowników, ekspertów SEO z wieloletnim doświadczeniem. Firma rozwija się także poza granicami Polski, gdzie z powodzeniem realizuje projekty w USA i Azji. Pracuje dla takich klientów jak: Romet, Viessmann, PZU, Orange, Bielenda, Sneaker Peeker, nokaut.pl, epaka.pl, 123 Łazienka, Lou, Gerda, merlin.pl i wielu innych.

Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Grupa iCEA
  Grupa iCEA
  Oceń tekst
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  10 − 7 =

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Kiedy widoczność w wyszukiwarce idzie w parze z doskonałą prezentacją produktów. Partnerstwo Grupy iCEA i Kreatora mody to same korzyści dla sektora e-commerce

  Kiedy widoczność w wyszukiwarce idzie w parze z doskonałą prezentacją produktów. Partnerstwo Grupy iCEA i Kreatora mody to same korzyści dla sektora e-commerce

  Na wysoką sprzedaż w sektorze e-commerce wpływa wiele czynników, a do grona tych bezwzględnie najważniejszych należy widoczność w wyszukiwarce Google oraz dobra prezentacja produktów oferowanych…
  Partnerstwo sprzyjające innowacjom – Grupa iCEA nawiązuje współpracę z Callback24

  Partnerstwo sprzyjające innowacjom – Grupa iCEA nawiązuje współpracę z Callback24

  Kompleksowe i skalowalne usługi - oto jeden z fundamentów, na którym swoją rynkową pozycję zbudowała Grupa iCEA. Stale rozwijając usługę SEO360 oraz działania partnerskie, poznańska…
  Grupa iCEA i UAM rusza z nowym projektem stażowym dla studentów

  Grupa iCEA i UAM rusza z nowym projektem stażowym dla studentów

  Ruszyły zapisy do VI edycji programu Brains Attack pod hasłem „SXO Challenge” na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Partnerem strategicznym tegorocznej edycji…