Grupa iCEA podsumowuje działania CSR w 2022 roku

Grupa iCEA podsumowuje działania CSR w 2022 roku

Miniony rok zaskoczył nas wszystkich niespodziewanymi wydarzeniami: wojna w Ukrainie, szalejąca inflacja, trwająca od kilku lat pandemia. To pokazuje, że tylko zrównoważone i odpowiedzialne działania są fundamentem prowadzenia biznesu w dzisiejszym świecie.

W Grupa iCEA wiemy, że świadome podejście do biznesu na wszystkich poziomach jest możliwe dzięki uwzględnianiu nie tylko zasobów finansowych, ale również społecznych, dlatego działania CSR mocno wpisują się w DNA naszej firmy. Społeczna odpowiedzialności biznesu, którą realizujemy to nie tylko troska o pracowników, partnerów biznesowych czy klientów, ale także o środowisko i osoby potrzebujące. Wierzymy, że działania, które są stałym elementem naszej strategii, kształtują społeczne postawy oraz integrują zespół wokół kolejnych wspólnych celów skoncentrowanych na pomaganiu innym – mówi Wojciech Haremza, CEO Grupa iCEA.

Podsumowanie akcji CSR 

Grupa iCEA – globalna agencja SEO, która od 15 lat wyznacza standardy w branży pozycjonowania stron internetowych, przygotowała zestawienie swoich działań wokół społecznej odpowiedzialności biznesu, jakie zostały zrealizowane przez agencję SEO w 2022 roku:

Pomoc charytatywna

W minionym roku spółka włączała się w wiele akcji charytatywnych. W ramach zaangażowania w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wsparła sztab Fundacji Małych i Dużych wojtusiaki.pl, zorganizowała zbiórkę i pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów, a także zakupiła prezenty i produkty codziennego użytku dla potrzebującej rodziny w ramach Szlachetnej Paczki. Pracownicy firmy aktywnie uczestniczyli, także w Biegu Firmowym, podczas którego wsparli podopiecznych fundacji Everest oraz przygotowali koszulki dla uczestniczek akcji OnkoRejs Wybieram życie, które maszerując przez Polskę, udowodniły, że choroby nowotworowe nie wykluczają.  

Zbiórka rzeczy dla Ukrainy
Zbiórka darów dla Ukrainy / Photo by Grupa iCEA

Własne inicjatywy 

Oprócz aktywnego włączania się w różne akcje, Grupa iCEA zorganizowała wiele własnych inicjatyw. Z okazji Dnia Dziecka firma zebrała środki na organizację wycieczki do kina dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Nasz Dom” i Zakątek” w Poznaniu. Podczas tegorocznej edycji Internet Beta Conference zorganizowała zbiórkę pod hasłem „Piątka z infy”, której celem był zakup sprzętu komputerowego dla podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Rzeszowie. 

Podziękowanie od Szlachetnej Paczki
Szlachetna Paczka / Photo by Grupa iCEA

Niezwykłe pasje pracowników

W ramach wewnętrznego programu Zwykli Niezwykli” Grupa iCEA wspiera wyjątkowych ludzi, pasjonatów i sportowców, którzy konsekwentnie realizują swoje cele, aby stać się prawdziwymi liderami w swojej dziedzinie. W tym roku beneficjentami programu byli Szymon Duda – zawodnik polskiej ligi bilardowej, na co dzień New Business Manager w Grupa iCEA, który na swoim koncie ma liczne osiągnięcia i tytuły oraz Arkadiusz Sznura – Junior Web Developer w Grupa iCEA, który pasjonuje się terrarystyką i ma już całkiem sporą hodowlę liczącą kilkanaście węży i skorpionów. Dzięki wsparciu firmy udało się poszerzyć jego hodowlę o kolejne okazy.

Grupa iCEA program Zwykli Niezwykli
Photo by Grupa iCEA

Działania pro-eko

Realizując projekt Posadzimy.pl Grupa iCEA połączyła swoje działania z aktywnością proekologiczną pod hasłem „Rośniemy razem!”. Ta akcja to przykład tego, że można realizować cele biznesowe, dokładając swoją cegiełkę do walki o środowisko. W ramach projektu drzewa można posadzić dla pracowników lub dla klientów np. przy każdej podpisanej umowie, a także za każdy sprzedany produkt i tym samym zwiększać ilość drzew w polskich lasach.

Pomoc czworonogom

Od wielu lat Grupa iCEA jest biurem dog friendly i zachęca swoich pracowników, aby ich psy pojawiały się w pracy, a także wspiera organizacje, które swoją opieką i miłością otaczają psy i koty w trudnej sytuacji. W tym roku z okazji Dnia Psa firma zaprosiła behawiorystkę z Fundacji Kejtersi oraz psiego fotografa Dzika Fota”, którzy przeprowadzili konsultacje dla czworonogów oraz wykonali profesjonalną sesję zdjęciową. Jej efektem będzie psi kalendarz na 2023 r., a dochód z jego sprzedaży zostanie przekazany Fundacji Kejtersi z Poznania. Ponadto firma zorganizowała zbiórkę pieniędzy i potrzebnych rzeczy, dzięki którym udało się wesprzeć fundację. 

Dzień Psa w Grupa iCEA
Dzień Psa / Photo by Grupa iCEA

Podsumowanie

Głównym celem strategii CSR w Grupa iCEA jest stałe wdrażanie idei zrównoważonego rozwoju poprzez odnalezienie symetrii między efektywnością a wsparciem pomocowym. Społeczne zaangażowanie to istotny element działań spółki, realizowany od początku działalności, oparty na długoterminowej strategii, będącej wyrazem troski o ludzi, zwierzęta i środowisko. Angażując się w akcje charytatywne, firma realnie wpływa na polepszenie sytuacji tych, którzy tej pomocy szczególnie potrzebują. 

Ostatnie wpisy

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Grupa iCEA
  Grupa iCEA
  Oceń tekst
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  5 − 2 =

  Chcesz zobaczyć o czym jeszcze pisaliśmy?

  Grupa iCEA wpłaca na bramę odkażającą dla Oddziału Zakaźnego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu

  Grupa iCEA wpłaca na bramę odkażającą dla Oddziału Zakaźnego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu

  Pracownicy szpitali potrzebują dziś naszej pomocy, by móc nieść pomoc nam, kiedy będziemy jej najbardziej potrzebowali! Liczba zakażeń medyków rośnie, ponieważ podstawowe środki bezpieczeństwa i…
  Sukces inicjatywy Polska vs COVID-19 i projektu Folding@Home

  Sukces inicjatywy Polska vs COVID-19 i projektu Folding@Home

  Inicjatywa Polska vs COVID-19, którą zapoczątkowała Grupa iCEA w marcu bieżącego roku miała jeden nadrzędny cel - pomóc naukowcom z całego świata w zrozumieniu struktury…
  Grupa iCEA gra z WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej

  Grupa iCEA gra z WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej

  W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 30. W czasie finału będą zbierane środki dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku…